prof. Dawid Murawa pokieruje Klinicznym Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Zielonej Górze

Dr hab. Dawid Murawa, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, od 18 lutego będzie szefem Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. – Postawię na rozwój onkologii zabiegowej i niezabiegowej, wykonywanie procedur onkologicznych, których do tej pory w szpitalu nie wykonywano, a także na zatrzymanie migracji Lubuszan – przyznał prof. Murawa.

– Chcę, aby mieszkańcy województwa lubuskiego nie wyjeżdżali leczyć się w innych województwach, tylko wybierali Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze – zapowiedział prof. Dawid Murawa. I dodał, że jedną z procedur dostępnych niedługo w jego placówce będzie rutynowa rekonstrukcja piersi po mastektomii.

Prof. Dawid Murawa wcześniej pracował, między innymi, w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, a ostatnio kierował oddziałem chirurgii ogólnej i małoinwazyjnej w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Od maja 2018 roku jest prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Prof. Dawid Murawa to także konsultant województwa lubuskiego z zakresu chirurgii onkologicznej, konsultant naukowy szpitali w Pleszewie oraz Środzie Śląskiej, a także współzałożycielem Europejskiego Konsorcjum do spraw Leczenia Raka Piersi w Europie Środkowo-Wschodniej.

Profesor jest specjalistą chirurgii ogólnej oraz onkologicznej i specjalizuje się w oszczędzającym chirurgicznym leczeniu raka piersi, co było tematem jego rozprawy habilitacyjnej.