WEBINAR – NOWOTWORY TARCZYCY

Szanowni Państwo,

W imieniu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Zespołu Specjalistów i Ekspertów  z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach  i własnym bardzo serdecznie zapraszamy na webinar: „Co nowego w diagnostyce i leczeniu chorych na nowotwory tarczycy? ”.

Obecnie rak tarczycy przestał już być nowotworem rzadkimi. Ze względu na rozwój nowoczesnej diagnostyki, szeroką dostępność do badań USG i biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej obecnie jest on jednym z częściej rozpoznawanych nowotworów (w Polsce zachorowalność na raka tarczycy u kobiet, przekroczyła zachorowalność na raka szyjki macicy). Na świecie coraz częściej mówi się o tzw.: „epidemii raka tarczycy”. 

Jednocześnie, na przestrzeni ostatnich lat, bardzo wiele zmieniło się w zasadach postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w tym nowotworze, dlatego też chcielibyśmy przybliżyć Państwu zarówno problematykę nowoczesnej diagnostyki (cytologicznej, histopatologicznej czy molekularnej), jak również aktualne zasady leczenia chirurgicznego oraz uzupełniającego w nowotworach tarczycy.

Zaproszeni Wykładowcy należą do grona bardzo doświadczonych ekspertów – praktyków, stąd raz jeszcze gorąco zapraszając do wzięcia udziału w tym wydarzeniu naukowym, zachęcamy do bardzo szerokiego udziału w dyskusji.

TERMIN: 23.02.2021 | GODZ. 16:00
STRONA WWW WEBINARU WRAZ Z REJESTRACJĄ

prof.nadzw. dr hab. n. med Agnieszka Czarniecka
Klinika Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Narodowego Instytutu Onkologii
im. M. Skłodowskiej-Curie, Państwowego Instytutu Badawczego, Oddział w Gliwicach

prof.nadzw. dr hab. n. med ​Dawid Murawa
Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej