III Konferencja RAK PIERSI – ONKOLOGIA i PLASTYKA

Zmiany niepalpacyjne w piersi, nowe techniki rekonstrukcyjne, rak piersi a ciąża to tylko wybrane tematy, które zostaną omówione podczas III Konferencji Rak Piersi – Onkologia i Plastyka. Wydarzenie, pod kierownictwem naukowym dr hab. Dawida Murawy, prof. nadzw. WSZUiE, po raz kolejny stanie się platformą do współpracy pomiędzy chirurgiem onkologiem, chirurgiem plastykiem, onkologiem klinicznym i radioterapeutą.

Pierwsze spotkanie które odbyło się w kwietniu 2016 roku okazało się dużym sukcesem merytorycznym. Od początku do samego końca konferencji sala wykładowa była pełna. Koledzy i Koleżanki pytani o opinie odpowiadali jednogłośnie, iż prezentowane tematy były ciekawe i „życiowe”, takie które przenosimy zaraz do Naszej codziennej praktyki klinicznej. W 2016 roku mówiliśmy o raku piersi, onkologii i plastyce patrząc na chore przez pryzmat ich wieku. Rok 2017 to jeszcze większe wydarzenie w środowisku „piersiowym”. Pełna sala i wiele dyskusji nie tylko medycznych, ale też prawnych. – mówi dr hab. Dawid Murawa.

Uczestnicy poznają odpowiedzi na pytania: Czy możemy spodziewać się zmian w finansowaniu procedur związanych z Chirurgią Piersi? Organizacje pacjenckie a rak piersi – jak to działa dziś? Kształcenie w zakresie mikrochirurgii – gdzie jesteśmy, jaki to problem? Zabiegi rekonstrukcyjne a radioterapia – co wiemy? Czy kolejność leczenia zaawansowanego hormonozależnego raka piersi ma znaczenie?

Nie zabraknie także zagranicznych ekspertów – zaproszenie do grona wykładowców przyjęli m.im.: prof. Roland Reitsamer, dyrektor Breast Center Salzburg, specjalista w chirurgii piersi, onkolpastycznej i rekonstrukcyjnej piersi oraz dr Raghavan Vidya – wykładowca na Uniwersytecie w Birmingham i Konsultantem ds. Chirurgii Onkoplastycznej Piersi na Royal Wolverhampton NHS Trust, nagrodzona prestiżowym stypendium od Association of Breast Surgeons. Swój wykład wygłosi także dr Zoltán Mátrai, przewodniczący Centrum Chirurgii Onkologicznej i kierownik Departamentu Chirurgii Piersi i Mięsaka na węgierskim Narodowym Instytucie Onkologii w Budapeszcie. Dr Mátrai jest członkiem European Board of Surgery in Surgical Oncology and Breast Surgery, a także zasiada w komitecie edukacji i szkolenia Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (European Society of Surgical Oncology – ESSO).

Termin:

21–22 września 2018 r.

Miejsce:

Poznań, IBB Andersia Hotel, pl. Andersa 3

 Przewodniczący Komitetu Naukowego:

dr hab. Dawid Murawa, prof. WSZUiE

prof. dr hab. Zbigniew Nowecki

prof. Zoltan Matrai

dr hab. Agnieszka Kołacińska, prof. UM