Wrzesień, 2018

2018fri14WrzLetnie Forum Onkologiczne (kontynuacja Usteckich Dni Onkologicznych)

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Strona www: https://www.termedia.pl/Konferencje?O_konferencji&e=851&p=5247

Data rozpoczęcia: 14 Wrzesień 2018

Data zakończenia: 15 Wrzesień 2018

Miejsce: Polska

Adres: Gdynia

Kraj: Poland

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy

Mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym pod nazwą: „LETNIE FORUM ONKOLOGICZNE” , które nawiązuje do naukowych spotkań polskich chirurgów onkologów na wybrzeżu, znanych jako Usteckie Dni Onkologiczne. Dwa lata temu pokazałem Państwu moje rodzinne strony organizując XIII Usteckie Dni Onkologiczne w Ochrydzie w Macedonii, a w poprzednim roku gościłem Państwa w Katowicach, uniwersyteckim mieście, w którym nastąpiły duże zmiany i które wyrosło na znaczący ośrodek akademicki.

Sposób organizacji jak i przygotowania programu naukowego należy modyfikować. Dlatego w tym roku przystałem na propozycję konsultanta Krajowego ds. Chirurgii Onkologicznej Prof. Arkadiusza Jeziorskiego aby formułę naszych naukowych spotkań zmienić skupiając się głównie na szkoleniu młodych lekarzy, przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego z chirurgii onkologicznej. Oczywiście formuła łączenia różnych specjalności, a zwłaszcza współpraca Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej z Towarzystwem Chirurgów Polskich nadal pozostaje aktualna. Wybór Gdyni jako miejsca spotkania, prężnego portowego miasta, wydaje się być propozycją ciekawą.

Tematem przewodnim tegorocznego sympozjum będą nowotwory głowy i szyi, oraz zastosowanie technik małoinwazyjnych w leczeniu chorych na nowotwór. Chirurgia w leczeniu nowotworów głowy i szyi nadal stanowi wiodącą rolę, mimo postępów w radioterapii i leczeniu systemowym. Wiele danych wskazuje na to, że rola chirurgii w skojarzeniu z innymi metodami będzie się nadal umacniać. Zachorowalność na nowotwory głowy i szyi wyraźnie wzrasta w Polsce i na świecie. Dlatego w tym roku temat główny łączy kilka specjalności, a zaproszeni wykładowcy poruszą najważniejsze problemy w skojarzonym leczeniu. Z kolei metody małoinwazyjne stwarzają niepowtarzalną i możliwą do zaproponowania alternatywnych technik, a zakres leczenia technikami małoinwazyjnymi chorych na nowotwór jest coraz szerszy.

Zapraszam Państwa do wzięcia udziału w Sympozjum. Wyrażam nadzieję, że uczestnictwo w obradach pozwoli Państwu na pogłębienie wiedzy, a kuluarowe dyskusje z młodymi lekarzami zachęcą Ich do ciągłego doskonalenia chirurgicznego warsztatu, co będzie miało wpływ na poprawę wyników leczenia naszych pacjentów.

Zoran Stojčev

Czas

(Friday)

Dodaj komentarz